25.03.2021 20:35:05

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin İktidara Hazırlık Merkezi açılışı için Manisa’daydı.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin İktidara Hazırlık Merkezi açılışı için Manisa’daydı. Merkezin açılışı öncesi kapalı salon toplantısı gerçekleştiren Sarıgül’ün konuşma başlıkları şöyle: “600 yıllık Osmanlı imparatorluğuna şehzadeler yetiştiren kahramanlar şehri Manisa; sizlerle burada olmaktan ve iktidarın kapısını bu güzel şehirde sizlerle omuz omuza açmaktan büyük bir şeref ve gurur duyuyorum.

 

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin İktidara Hazırlık Merkezi açılışı için Manisa’daydı.

Merkezin açılışı öncesi kapalı salon toplantısı gerçekleştiren Sarıgül’ün konuşma başlıkları şöyle:

“600 yıllık Osmanlı imparatorluğuna şehzadeler yetiştiren kahramanlar şehri Manisa; sizlerle burada olmaktan ve iktidarın kapısını bu güzel şehirde sizlerle omuz omuza açmaktan büyük bir şeref ve gurur duyuyorum.

İKTİDARIN ARTIK DİNLENME VAKTİ GELDİ

Sevgili kardeşlerim; bugün Manisa İktidara Hazırlık Merkezimizi açtık, hepiniz rahat olun. 20 yıllık iktidar hem yorgun hem de yönetemiyor artık, dinlenme vakti geldi. İlk seçimde onları yollayalım biraz dinlensinler. Muhalefet ise, hem üretemiyor, hem birbiriyle geçinemiyor. Millet sıkıntı içinde bir çare bekliyor, bir kurtarıcı bekliyor… O kurtarıcı sizsiniz! El ele, omuz omuza, bu ülkeyi refaha çıkaracağız.

MERKEZ BANKASININ BAĞIMSIZLIĞI, GÜVENİLİRLİĞİ SORGULANIR HALE GELDİ.

Dış ve iç siyasette yanlış politikalar, Merkez Bankası başkanının gece yarısı görevden alınmasıyla sorunlar daha da büyüdü. Maalesef Merkez Bankasının bağımsızlığı, güvenilirliği sorgulanır hale geldi, bu güvenin tekrar sağlanması için yapılacak tek reform parlamenter sisteme geri dönüş olacaktır.

Merkez Bankası kendi politikasıyla, kendi hamleleriyle piyasaya yön verecektir. TDP olarak, iktidarda olduğumuzda piyasaya büyük güveni sağlamak boynumuzun borcudur.

Merkez Bankası Başkanı tamamen bağımsız olacak ve hiçbir şekilde merkez bankasının politikalarına karışılmayacak.

Yapılan yanlışlarla maalesef ülke ekonomisi dışa kapanıyor şu an kaybolan güveni kazanmanın yolu maalesef azalıyor. İçe dönük ekonomide de esnaflarımız, köylülerimiz, üreticilerimiz, girişimcilerimiz son derece mağdur.

TDP iktidarında; üretime dönük bir model tesis ederek, tamamen yatırımcının hukukunu ve sermayesini güvence altına alarak ülkemizde refah sağlanacak, istikrar sağlanacaktır. Bir gecelik kararlarla ekonomide güvenin kaybolmasına, dengelerin bozulmasına izin verilmeyecektir.

NE YAZIK Kİ ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ PROBLEMİ İSTİKRARSIZLIK VE GÜVENSİZLİKTİR

Ne pandemi, ne faiz lobisi ne de başka bir şey… Türkiye ekonomisi yönetilemediği için tüm bedeli hep beraber ödemek zorunda kalıyoruz artık vatandaşımız bedel ödemek değil refaha kavuşmak, mutlu olmak istiyor. Hesap verebilir, şeffaf ve

öngörülebilir bir ekonomi yönetimine, ihracatın ve üretimin kuvvetli şekilde destekleneceği bir ekonomi politikasına ama her şeyden önce hukukun üstünlüğünün tesis edildiği, ileri demokrasinin tüm kurallarıyla işlediği güçlü parlamenter rejime acilen ihtiyacımız var. Ne yazık ki ülkemizin en önemli problemi istikrarsızlık ve güvensizliktir. En başta halkımızın, devlete olan güvenini en hızlı şekilde sağlamamız gerekecektir vatandaşımız sabah uyandığında nasıl bir durumla karşılaşacağını bilememektedir. Evine ekmek götürememenin kaygısı ve endişesiyle yaşamaktadır.

Maalesef kötü yönetilen bu ekonomi ile ülkemiz bu çıkmazdan, yine beraberlik, birlik ruhuyla çıkacaktır. Barışa barışa geleceğimize, yarınlarımıza umutla bakacağız. Bu ülke hepimizin toplumsal bir grubun mutluluğu, diğer grubun mutsuzluğu üzerine inşa edilemez. Barış ve refah içinde yaşanabilir bir demokratik Türkiye için; hep birlikte üretmeliyiz, ekmeğimizi büyütmeliyiz, adil ve hakça bölüşmeliyiz…

 

TDP BOZUK DÜZENİ DEĞİŞTİRECEKTİR

Ülkemizin ihtiyacı yeni bir iktidar değişikliğidir, ülkemizin ihtiyacı kuvvetler ayrılığına dayanan güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistemdir TDP bozuk düzeni değiştirecektir.

Sevgili arkadaşlar; ülkeyi yönetme anlayışı yanlış olursa problemler çorap söküğü gibi gelmeye başlar bunlardan bir tanesi esnaflarımızdır. Kısa çalışma ödeneğini keseceğim diyorsunuz, esnafımızın nefes alması için kısa çalışma ödeneği kesilmemeli mutlaka ödenmelidir. Diğer yandan ürettiği ürünün hakkını alamayan tohum, gübre, mazot, traktör taksiti ödeyemeyen büyük sıkıntı çeken çiftçilerimizi ayağa kaldıracağız. Altını çizelim tarladan sofraya dek üreten çiftinin yanında olacağız. Köylümüzü yeniden baş tacı yapacağız.

 

YURTTAŞLARIMIZIN BÜYÜK BÖLÜMÜ BU İKTİDARA GÜVEN DUYMUYOR

Yurttaşlarımızın büyük bölümü bu iktidara güven duymuyor bugüne kadar, daha kötüsünden korkuyorlardı onun için ses çıkarmadılar artık hiç kimse çekinmesin Türkiye’miz korkmasın! Ülkemiz çok daha iyisine layık, ülkemiz; TDP ile beraber bütün yurttaşlarımızın mutlu olduğu, dünyanın güven duyduğu, Türkiye yola çıktı geliyor.

Şimdi arkadaşlarım; salona bakıyorum, sizlere bakıyorum. Değişim gençlerinin gözünde yarının heyecanını hissediyorum, Değişim kadınlarının yüreğindeki mücadele heyecanını görüyorum. Bu salonda ülkemizin, tüm sorunlarını çözecek bilgiye, beceriye sahip kadrolarla birlikte olduğumu biliyorum birlikte, yürüyecek çok yolumuz var!

Şimdi; bu salondaki heyecanı, kalplerimizde sevgiyi tüm ülkemizle buluşturma zamanı! Ülkemizin önündeki umut tohumlarını yeşertme zamanı… Şimdi Türkiye için çare zamanı, değişim zamanı…