09.04.2021 23:21:06

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün katılımlarıyla İstanbul, Beylikdüzü İktidara Hazırlık Merkezi açıldı.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün katılımlarıyla İstanbul, Beylikdüzü İktidara Hazırlık Merkezi açıldı.Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül, açılışın ardından konuştu; “Biz bugün burada, Beylikdüzü İktidara Hazırlık Merkezini açıyoruz. İktidara hazırlık merkezini TDP açmıyor, yurttaşlarımızın sevgisi ve değişime olan inancı açıyor. TDP, milletimizin büyük bir güveniyle, desteğiyle, çığ gibi büyüyor. Sorumluluğumuz her geçen gün artıyor. TDP yurttaşlarımıza sadece ve sadece doğruları, gerçekleri söyleyecek. TDP, ülkemizdeki problemleri tek tek çözecek.”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün katılımlarıyla İstanbul, Beylikdüzü İktidara Hazırlık Merkezi açıldı.

Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül, açılışın ardından konuştu;

“Biz bugün burada, Beylikdüzü İktidara Hazırlık Merkezini açıyoruz.

İktidara hazırlık merkezini TDP açmıyor, yurttaşlarımızın sevgisi ve değişime olan inancı açıyor.

TDP, milletimizin büyük bir güveniyle, desteğiyle, çığ gibi büyüyor. Sorumluluğumuz her geçen gün artıyor.

TDP yurttaşlarımıza sadece ve sadece doğruları, gerçekleri söyleyecek.

TDP, ülkemizdeki problemleri tek tek çözecek.”

EN ÖNEMLİ PROBLEMİMİZ; İSTİKRARSIZLIK VE GÜVENSİZLİK

“Şu anda en önemli problemimiz, istikrarsızlık ve güvensizliktir. Halkımızın iktidara olan güveni ne yazık ki giderek kaybolmaktadır. Çünkü vatandaşımız sabah uyandığı zaman nasıl bir durumla karşılaşacağını bilememektedir.

Milyonlarca vatandaşımız evine ekmek götürememenin kaygısını ve endişesini yaşamaktadır. Kötü yönetilen bu ekonomiyle ülkemizi çıkmazdan TDP’nin beraberlik ruhu ekonomik politikaları çıkaracaktır. Bütün ulusumuzla barışa barışa geleceğimize ve yarınlarımıza TDP iktidarında umutla bakacağız.”

İŞSİZLİK TSUNAMİ GİBİ VURACAK

“Ülke ekonomisi iyi yönetilemediği için tüm bedelleri, halkımız ödemek zorunda kalıyor artık vatandaşımız bedel ödemek değil refaha kavuşmak, mutlu olmak istiyor.

Son 10 yıl içerisinde işsizlik %32 oranında arttı. 2010 yılında %6,4 olan işsizlik, 2020 sonunda %12,7 oldu. Bu oran işten çıkarma yasağı olmasına rağmen gerçekleşti. Önümüzdeki dönemde işsizlik oranı maalesef tsunami gibi vuracak.

OECD ülkeleri içinde %19 ile en yüksek faiz oranı Türkiye'de. Bizden sonra gelen ülke ise %4,2 oranı ile Meksika. 2010 yılında %6,4 olan enflasyon, yüzde 153 oranında artarak 2021 yılı Mart ayında %16,19'a yükseldi. 2020 yılı 3. çeyreğinde halkımızın borcunun harcanabilir gelirine oranı neredeyse %60 düzeyindedir. Sadece asgari ücretliler için düşünüldüğünde bu oran %100'dür.

2005 yılında 1,34 lira olan dolar kuru, 2021'de yaklaşık 8,2 liraya ulaştı. Döviz kuru son on beş yılda %285 oranında artmış oldu.

2003 yılında 144 milyar dolar olan dış borç, 2020 sonunda 435 milyar dolara yükselmiş durumda.

2010 yılında 300 avro olan asgari ücret şu anda 290 avro düzeyinde.

Maalesef her gün 25 bin icra dosyası açılıyor, 35 milyon vatandaşımız borçlu ve bu rakam giderek artıyor.”

 

GÜÇLÜ PARLAMENTER REJİME ACİLEN İHTİYAÇ VARDIR

“TDP iktidarında hesap verebilir, şeffaf ve öngörülebilir bir ekonomi yönetimini ihracatı ve üretimin kuvvetli şekilde destekleneceği ekonomi politikasına ihtiyaç vardır.

“TDP iktidarında, hukukun üstünlüğünün tesis edildiği, ileri demokrasinin tüm kurallarıyla işlediği, güçlü parlamenter rejime acilen ihtiyaç vardır.

 

TDP iktidarında, ana ilkemiz şudur; adalet

Adaletin gücü olmaz,

Adalet güneş gibidir.

Herkesi aydınlatır,

Adaletin olduğu yerde;

Güven olur,

Üretim olur,

İstihdam olur,

Huzur olur,

İşte bu prensipler TDP’nin ana prensipleridir.”